rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2010


Na Górnym Ślasku za pieniądze z naszych podatków stawiane są tablice z niemieckimi nazwami polskich miast, a politycy rządzącej partii PO siedzą cicho i nie protestują, jeszcze ciszej na ten temat zachowują się baronowie z SLD.

W Katowicach RAŚ urządza sobie "marsze autonomistów" , natomiast jeden z liderów PSL zamierza zaproponować szefowi Ruchu Autonomii Śląska stanowisko wicemarszałka Sejmiku Województwa Śląskiego.

Dawny czerwony uniwersytet UŚ stał sie matecznikiem niedouczonych autonomistów, którzy nie wiedzą, że takie miasta jak Cieszyn,Bielsko , Biała i Żywiec istniały już setki lat zanim jeszcze Katowice były mało znaną wsią.

Oligarchowie górnosląscy chcą teraz aglomeracji, której symptomem są już tabliczki z niemieckimi nazwami polskich miast.

Jestem przeciwnikiem autonomii, bo jestem przeciw eksmisji polskich rodzin z ich własnych mieszkań za to, że są biedni i jestem przeciw Erice Steinbach i wszystkim aktywistom ze "Związku Wypędzonych" , którzy chcą tutaj wrócić i pozbawić wielu Polaków dorobku ich życia.

Siedząc cicho i biernie obserwując działania RAŚ, Ruchu Ludności Narodowości Ślaskiej, Mniejszości Niemieckiej czy zwolenników Eryki Steinbach, można tylko doprowadzić do coraz większych podziałów i do uczynienia Polaków obywatelami drugiej kategorii w województwie śląskim.

Nie wystarczy już krytykowanie władz wojewódzkich i lokalnych polityków za opieszałość, a nawet pisanie felietonów okazuje się mało skuteczne. Trzeba pokazać całej Polsce ilu jest na Podbeskidziu przeciwników RAŚ i wziąć udział w demonstracji przeciw germanizacji Śląska i przeciw RAŚ .

Bielsko-Biała i Podbeskidzie zawsze było ostoją polskości i dlatego trzeba zamanifestować publicznie, że mieszkańcy Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic , Żywca i innych miejscowości Podbeskidzia nie chcą tutaj ani germanizacji ani autonomii pod szyldem RAŚ !

Należy zbojkotować "Dziennik Zachodni" , który często staje się organem propagandy RAŚ .

Niech żyje Polska !

Rajmund Pollak

2010-11-11 | Dodaj komentarz
aleksander
2010-11-13 16:25:42
zatem musi koniecznie zbojkotować Pan monografię Bielska-Białej bo jej współautorem jest Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska ;-)
Tagi: akcje pracownicze | diament | etatowi działacze | Fiat Auto Poland | FSM | pracownik | Tychy

Dyrektor generalny koncernu Fiat Sergio Marchionne powiedział niedawno : " żadna włoska fabryka nie dorównuje Tychom."

Dyrektor generalny Fiata po raz kolejny z uznaniem wyraził się o wydajności zakładu w Tychach, stwierdzając : ..."włoskie fabryki przynoszą straty"... W długim wywiadzie telewizyjnym Sergio Marchionne przyznał, że zakłady turyńskiego koncernu na terenie Włoch nie przynoszą żadnego zysku i z ekonomicznego punktu widzenia należałoby je zamknąć. Wypowiedź ta wywołała oburzenie związków zawodowych.

W popularnym programie "Che tempo che fa" telewizji publicznej RAI Sergio Marchionne przypomniał, że Włochy znajdują się na 118 miejscu w rankingu wydajności pracy (na 139 krajów) i na 48 pod względem konkurencyjności. W tych okolicznosciach tyska fabryka stała się diamentem w koncernie !

Dyrektor generalny Fiata podał w tym miejscu przykład Polski. Przyznał, że koncern doskonale sobie zdaje sprawę z tego, iż opłaca się produkować w Polsce.

Poinformował, że Fiat ma tam 6100 pracowników i jeden tylko zakład w Tychach, który produkuje tyle samo, co pięć zakładów we Włoszech, zatrudniających 22 tysiące osób. Sergio Marchionne dodał, że:" z dwóch miliardów euro zysku operacyjnego, który Fiat przewiduje na rok bieżący, nawet jeden euro nie pochodzi z Włoch, ponieważ tamtejsze zakłady przynoszą tylko straty."

Gdy w 2008 roku wystąpiłem jako wiceprzewodniczący MOZ NSZZ "Solidarność" F.A.P. do Premiera Tuska z oficjalnym pismem w sprawie m.in. strat jakie poniosło ponad 25.000 byłych pracowników FSM w wyniku pozbawienia ich praw do należnego majątku w postaci 15% akcji prywatyzowanego FSM, to zostałem na Komisji MOZ w Tychach zbesztany m.in. przez etatowych związkowców W.S. i M. F.

W czerwcu 2008r wystąpiłem do Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada z wezwaniem o podjęcie działań w sprawie udostępnienia uprawnionym ponad 25.000 byłym pracownikom FSM i FSM S.A. 15% akcji sprywatyzowanego przedsiębiorstwa, lub rekompensat za pozbawienie ich tych praw, a wkrótce potem odwołano mnie z funkcji wiceprzewodniczącego MOZ "S" F.A.P. Głosowanie odbyło się bez mojej obecności.

Do dnia dzisiejszego nie utrzymałem jeszcze pisemnego uzasadnienia z jakiego powodu po tylu latach działalności związkowej odwołano mnie wtedy nie tylko z funkcji, ale również z Prezydium MOZ "Solidarności" FAP !

Po odwołaniu mnie z funkcji wiceprzewodniczacego MOZ "S" FAP sprawa akcji pracowniczych ucichła i żaden etatowy działacz MOZ "S" nie poinformował oczekujących na akcje lub rekompensaty byłych pracowników FSM kiedy aktualni liderzy "S" FAP znajdą czas aby do tego tematu powrócić .

Stwierdzenie dyrektora Sergio Marchionne, że we Włoszech fabryki Fiata przynoszą straty, a FAP Tychy to diament można byłoby teraz wykorzystać do przypomnienia, że ponad 25.000 Polaków czeka na 15% akcji z tego diamentu !

Poza tym otwarła się w tym roku nowa droga prawna, w postaci pozwów zbiorowych !

Taki pozew zbiorowy o akcje lub rekompensaty za akcje FSM mógłby zredagować dział prawny NSZZ "Solidarność" i jak znam naszach regionalnych prawników związkowych, to gdyby tylko była taka uchwała MOZ "S" Fiat Auto Poland, to taki pozew już dawno byłby gotowy !

O temacie akcji pracowniczych jest również mowa w słynnym już raporcie NIK, zatem etatowi działacze MOZ "S" FAP nie mogą tłumaczyć się, że mają ważniejsze sprawy na głowie niż akcje pracownicze lub rekompensaty za brak tych akcji dla ponad 25.000 byłych pracowników FSM !

Były pracownik FSM, a potem Fiat Auto Poland

Rajmund Pollak


2010-11-10 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Tagi: Charles de Gaulle | Europa Ojczyzn | francuska misja wojskowa | polsko-bolszewicka | Wojna | zdegradować | zdrada

Dnia 9 listopada 1970 roku zmarł legendarny już generał Charles de Gaulle, który jest uważany za największego bohatera Francji.Generał Charles de Gaulle jest według Francuzów najważniejszą postacią ich historii; wyprzedza znacznie Napoleona czy Karola Wielkiego.

Chciałbym jednak w 40 rocznicę śmierci tego męża stanu skupić się na jego zasługach dla Polski.

De Gaulle Charles André (1890-1970), generał brygady (od 1940). Uczestnik I wojny światowej. W latach 1919-1921 był członkiem francuskiej misji wojskowej w Polsce. Francuska Misja Wojskowa w Polsce cieszyla sie duzym szacunkiem i wplywami i liczyla ok. 400 oficerow-instruktorow. Oficerowie ci, ulokowani na roznych szczeblach sztabow, wykonywali zadania szkolenia mlodego polskiego korpusu oficerskiego w sztuce wojennej - stosujac wzorce francuskie. Typowym przykladem czlonka misji byl kapitan Charles de Gaulle. Uwolniony z obozu jenieckiego w Ingolstadt w Bawarii, de Gaulle z ochota powrocil do aktywnej sluzby. Pochodzil z rodziny katolickiej i to bylo glownym motywem jego zainteresowania w sprawy konfliktu Polski z Bolszewicka Rosja. W maju 1919 roku, kapitan de Gaulle dolaczyl do "5 Chasseurs Polonais" w Sille-le-Guillaume i wraz armia gen. Hallera znalazl sie we Wschodniej Galicji. Po zakonczeniu dzialan, zostal przeniesiony do Rembertowa gdzie w budynkach bylej szkoly Carskiej Gwardii Imperialnej wykladal teorie taktyki. W lipcu i sierpniu 1920 roku byl oddelegowany do polskiej jednostki frontowej, gdzie otrzymal awans na majora. Po zakonczeniu dzialan wojennych, otrzymal propozycje pozostania w Wojsku Polskim na stale. Nie skorzystal z niej, wrocil do Francji i objal stanowisko wykladowcy historii wojskowosci w slynnej szkole w Saint-Cyr. I tam wlasnie zaczal pracowac nad nowymi taktykami dzialania z uzyciem nowych broni.

Szkoda, że tak rzadko przypomina się o zasługach tego wielkiego Francuza dla obrony odzyskanej przez Polskę niepodległości.

W Unii Europejskiej nie jest podawany jako przykład godnego do naśladowania męża stanu, bo miał zupełnie inną koncepcję zjednoczonej Europy Ojczyzn, a nie jak to ustalono w Traktacie Lizbońskim superpaństwa unijnego o ograniczonej suwerenności narodów, czyli "Jewropiejskawo Sajuza" .

Generał de Gaulle nigdy nie pozwolił mianować się marszałkiem, gdyż nie chciał nosić stopnia wojskowego zdrajcy, marszałka Philippa Pétain'a, który 22 czerwca 1940 roku zawarł separatystyczne zawieszenie broni z Niemcami. Petain ogłosił się Szefem Państwa Francuskiego. Siedzibą centralnej administracji Francji zostało uzdrowisko Vichy. Podczas wojny prowadził politykę kolaboracji z okupantem . Po wojnie w wolnej już Francji, Petain został zdegradowany, a następnie skazany na śmierć przez rozstrzelanie. Z powodu podeszłego wieku Pétaina (89 lat) i jego zasług dla Francji w I wojnie światowej generał Charles de Gaulle ostatecznie zamienił mu karę na dożywotnie więzienie na wyspie Île d'Yeu, u zachodniego wybrzeża Francji.

Nasuwa mi się myśl, kiedy w Polsce znajdzie się taki mąż stanu, który zdegraduje generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego za zdradę narodu przez ogłoszenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku ?

Generał Charle de Gaulle potrafił dbać o niepodległość Francji i gdy USA chciały dominować i ograniczyć jej program nuklearny, to doprowadził do wystąpienia Francji z NATO .

Jedynym zarzutem jaki można postawić generałowi de Gaulle, było uznanie przez niego zależnego od ZSRR rządu PKWN.

Był człowiekiem honoru, który nie był dyktatorem i gdy w 1969 roku przegrał referendum, to ustąpil ze stanowiska i odsunął się od aktywnego udziału w polityce.

Teraz takich mężów stanu jak Charles de Gaulle nie ma już w żadnym kraju świata.

Można mieć tylko nadzieję, że kiedyś znowu się narodzą .

Rajmund Pollak


2010-11-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Kampania do Sejmiku rozgrywa się trochę w cieniu walki o mandaty radnych do miast Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, czy radnych innych gmin.

Najbardziej spektakularna jest kampania na prezydenta Bielska-Białej oraz burmistrzów Żywca i Cieszyna.

Aby nie było niedomówiem zaznaczam, że nie kandyduję na stanowisko Prezydenta stolicy Podbeskidzia .

Kandyduję natomiast na radnego Sejmiku Województwa Śląskiego z listy nr 13 ( Liga Polskich Rodzin) miejsce nr1.

Na żadnym budynku, ani na żadnym skrzyżowaniu nie będzie bilbordów z moim zdjeciem, ani z pustymi obietnicami wyborczymi.

Nie wiem nawet jeszcze, czy zdecyduję się na druk ulotek, bo szkoda mi wycinanych drzew w lesie.

Liczę na natomiast na głosy internautów, zarówno tych, którzy chętnie czytają moje artykuły jak i tych, którzy mnie krytykują, bo wszyscy mogą być pewni, że jeżeli zostanę wybrany, to w Sejmiku Woj. Śl. w Katowicach nikt nie będzie zasypiał na sesjach, znajdzie się więcej środków na oświatę, służbę zdrowia i pomoc społeczną, a przede wszystkim nie dojdzie do autonomii Śląska ani do pozbawiania polskich rodzin ich dorobku życia przez Niemców z organizacji Eryki Steinbach, którzy chcą tutaj wrócić.

Podbeskidzie jest ostoją polskości i trzeba mieć odwagę aby racji stanu Rzeczypospolitej bronić w Sejmiku w Katowicach przed oligarchią górnośląską, która chce nowej metropolii oraz autonomii z nową biurokracją za podatki, które będą musieli zapłacić równiez mieszkańcy powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego .

Przypomnę, że w kadencji 2002-2006, gdy byłem radnym Sejmiku Woj. Śląskiego, to nikt nie ośmielił się stawiać tablic z niemieckimi nazwami polskich miast .

Jeden radny wojewódzki może bardzo wiele, tylko musi chcieć i musi posiadać odwagę cywilną.

Jest jeszcze czas na refleksję, czy wybrać ludzi z bilbordów i plakatów, czy głosować za ludźmi czynu.

Rajmund Pollak

2010-11-07 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

Niemcy maszerują na wschód !

  

Niemcy od 20 lat zjednoczone, a tajny protokół nadal okryty tajemnicą !

RFN dokonało przy pomocy silnej marki niemieckiej (DM) tego, czego się w historii Europy nie udało dokonać żadnemu państwu bez rozlewu krwi.

Politycy RFN zdołali wykupić od ZSRR wolność dla okupownej przez Armię Czerwoną od 1945 roku części terytorium Niemiec, oraz formalnie okupowanego przez USA,Francję i Wielką Brytanię- Berlina Zachodniego.

Zanim jednak nastąpiło Deutsche Wiedervereinigung, odbyło się szereg konferencji międzynarodowych :

5 maja 1990 roku w Bonn, 22 czerwca 1990 w Berlinie, 17 lipca 1990r. w Paryżu (w tej konferencji brała udział również Polska), i wreszcie ta najważniejsza 12września1990r w Moskwie, historyczna konferencja z udziałem ZSRR, Anglii Francji i USA, oraz...NRD i RFN, zwana "konferencją dwa plus cztery".

Opowiadane obecnie na całym świecie bzdury o tym, że Niemcy się zjednoczyły, bo dzielni berlińczycy podzielonego kraju rozebrali wysoki mur, nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną !

Podstawą zjednoczenia Niemiec był bowiem moskiewski Traktat dwa plus cztery, który ustalał :

Zjednoczone Niemcy obejmą obszar RFN i NRD oraz obie części Berlina.

Obecne granice są ostateczne, tzn. Niemcy zrzekają się roszczeń wobec innych krajów (granica na Odrze i Nysie zostaje potwierdzona).

Niemcy potwierdzają uznanie pokoju i rezygnują z broni atomowej, chemicznej i biologicznej.

Wielkość niemieckiej armii zostanie zredukowana z 500 do 370 tys. żołnierzy.

ZSRR wycofa swoje wojska z NRD najpóźniej do 1994 roku.

Na terenie NRD nie mogą stacjonować wojska NATO oraz nie można umieszczać tam rakiet.

Zakończenie podziału Berlina.

Zjednoczone Niemcy uzyskają pełną suwerenność.

Umowę podpisali ministrowie spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher z RFN, Lothar de Maiziere z NRD, Roland Dumas z Francji, Eduard Szewardnadze z ZSRR, Douglas Hurd z Wielkiej Brytanii i James Baker z USA.

Cały koszt wyprowadzenia wojsk radzieckich z NRD łacznie z wydatkami na bydowę w Rosji mieszkań dla krasnoarmiejców wzięła na siebie RFN .

Nie będą pisał ile jeszcze marek niemieckich popłynęło do ZSRR i ile euro płynie nadal do Rosji na przykład na gazociąg pod Bałtykiem w ramach tajnego protokołu, który został 20 lat temu podpisany bilateralnie między Eduardem Szewardnadze a Hansem Dietrichem Genscherem, bo treść tego protokołu należy do najpilniej strzeżonych tajemnic zarówno w RFN jak i w Rosji i nie miałem możliwości go przeczytać.

Na fakt istnienia tego tajnego protokołu wskazują wydarzenia, które nastąpiły już po zjednoczeniu .

RFN stało się największym orędownikiem interesów Rosji wewnątrz całej Unii Europejskiej .

Dawni agenci Stasi zostali wprawdzie zdemaskowani, ale żaden z nich nie trafił do więzień niemieckich za działalność antydemokratyczną .

Żaden z oficerów politycznych w armii NRD, ani żaden niemiecki agent KGB czy GRU nie trafił do więzienia.

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zgodził się objąć stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej konsorcjum budującego gazociąg pułnocny pod Bałtykiem z pominięciem terytorium Polski. Taka demonstracja polityczna uległości RFN wobec Rosji nie mogła być przypadkowa.

Obecna kanclerz RFN Angela Dorothea Merkel ( z domu Kasner) pochodzi z NRD, a lobby NRD (czyli prorosyjskie) ma dominującą pozycję w elitach władzy obecnego RFN i jest gwarantem dla przyjaznego nastawienia do Putina i jego kliki.

Wiele wskazuje na to, że wpływowa Erika Steinbach ( z domu Hermann) była agentką ( Stasi lub KGB) i wcale nie jest wykluczone, że steruje "Ruchem Wypędzonych" jako agentka FSB(Federalnych Służb Bezpieczeństwa) Rosji .

Prawdziwa cena polityczna ( i finansowa) za zjednoczenie Niemiec pozostaje nadal okryta tajemnicą.

To samo, do czego niedawno wykorzystywano markę, dzisiaj dokonuje się za sprawą euro, dlatego RFN tak bardzo nalega aby Polska pozbyła sie własnej waluty.

Przecież Niemcy chcą wrócić na Śląsk, gdzie już stawiają tablice z niemieckim nazewnictwem niektórych miejscowości.

"Wypędzeni" żądaja również Sudetów zarówno czeskich jak i polskich oraz Gdańska.

A wszystkie sejmowe partie od PO, poprzez SLD, PSL aż po PiS milczą i nie widzą, że na Górnym Śląsku rozpoczęto budowę nowego Kosowa.

Rajmud Pollak


2010-11-04 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517689
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała